Capital Area Soccer League (NC)  
Tim EvansSTAFF ACCESS
Ramon GallardoSTAFF ACCESS
Christy GoudySTAFF ACCESS
William HanckelSTAFF ACCESS
James HutchinsSTAFF ACCESS
Stephanie RooneySTAFF ACCESS
Eva StancilSTAFF ACCESS
more


Team Contacts
CASL Ladies SW Red G
U11 born in 2005
04G 2nd Piedmont
 Primary Team Officia: John Gallucci
Scheduling Contact: John Gallucci
CASL Ladies White G
U11 born in 2005
04G 2nd Piedmont
 Primary Team Officia: Amy Fix
Scheduling Contact: Tina Murphy
CASL Del Sol
U11 born in 2005
04B OPEN East
 Primary Team Officia: Ramon Gallardo
Scheduling Contact: Ramon Gallardo
CASL Grey
U11 born in 2005
04B 2nd East2
 Primary Team Officia: Meredith Latino
Scheduling Contact: Meredith Latino
CASL White South
U11 born in 2005
04B 2nd East2
 Primary Team Officia: Caroline Bowman
Scheduling Contact: Caroline Bowman
CASL BLACK SOUTH
U11 born in 2005
04B OPEN East
 Primary Team Officia: Christine McPherson
Scheduling Contact: Christine McPherson
CASL Ladies Red South G
U12 born in 2004
03G 2nd East
Primary Team Officia: William Davis
Scheduling Contact: Aaron Kimball
CASL Ladies White G
U12 born in 2004
03G OPEN East
 Primary Team Officia: Heather Hauser
Scheduling Contact: Fikile Khali
CASL 03 Juniors Ladies G
U12 born in 2004
02G Elite East
 Primary Team Officia: Heather Reifschneider
Scheduling Contact: Heather Reifschneider
CASL Ladies SW Red G
U12 born in 2004
03G 2nd East
 Primary Team Officia: William Devlin
Scheduling Contact: William Devlin
CASL White South
U12 born in 2004
03B OPEN East1
 Primary Team Officia: Megan Daner
Scheduling Contact: Megan Daner
CASL Del Sol
U12 born in 2004
03B OPEN East1
 Primary Team Officia: Ramon Gallardo
Scheduling Contact: Ramon Gallardo
CASL Grey
U12 born in 2004
03B 2nd East2
 Primary Team Officia: Troy Chaney
Scheduling Contact: Troy Chaney
CASL SW Red
U12 born in 2004
03B OPEN East2
 Primary Team Officia: Thomas Perry
Scheduling Contact: Thomas Perry
CASL Juniors Ladies G
U13 born in 2003
02G SRPL Division
Primary Team Officia: Janine Francher
Scheduling Contact: Janine Francher
CASL Ladies Red G
U13 born in 2003
02G Elite East
 Primary Team Officia: Jodi Bulmer
Scheduling Contact: Thomas Retzlaff
CASL Ladies White G
U13 born in 2003
02G 2nd East
 Primary Team Officia: Susan Debender
Scheduling Contact: Susan Debender
CASL Academy Juniors
U13 born in 2003
02B SPRL Division
 Primary Team Officia: Julie Frame
Scheduling Contact: Julie Frame
CASL Black North
U13 born in 2003
02B OPEN East1
Primary Team Officia: Todd Barr
Scheduling Contact: Todd Barr
CASL Black South
U13 born in 2003
02B OPEN East1
Primary Team Officia: Sarah Witt
Scheduling Contact: Sarah Witt
CASL Grey
U13 born in 2003
02B OPEN East1
 Primary Team Officia: Shannon Sykes
Scheduling Contact: Shannon Sykes
CASL Juniors Red North
U13 born in 2003
02B OPEN East2
 Primary Team Officia: Barbara Ortiz
Scheduling Contact: Greg Shields
CASL Juniors Red South
U13 born in 2003
02B Elite East
Primary Team Officia: Coreydon Moody
Scheduling Contact: Coreydon Moody
CASL Red North
U13 born in 2003
02B Elite East
Primary Team Officia: Margaret Shearin
Scheduling Contact: David Rodriguez
CASL White
U13 born in 2003
02B OPEN East2
 Primary Team Officia: Chip Hopkins
Scheduling Contact: Chip Hopkins
CASL Red South
U13 born in 2003
02B Elite East
 Primary Team Officia: Jennifer Williams
Scheduling Contact: Jennifer Williams
CASL Silver
U13 born in 2003
02B 2nd East2
 Primary Team Officia: Lisa Jensen
Scheduling Contact: Lisa Jensen
CASL Ladies Grey G
U14 born in 2002
01 Girls First East
Primary Team Officia: Kristy Simmons
Scheduling Contact: Kristy Simmons
CASL Ladies SW Red G
U14 born in 2002
01 Girls Second East2
Primary Team Officia: Diana Gregory
Scheduling Contact: Diana Gregory
CASL Ladies White G
U14 born in 2002
01 Girls First East
 Primary Team Officia: Christopher Grimes
Scheduling Contact: Kody Drake
CASL Ladies Black G
U14 born in 2002
01 Girls Premier
 Primary Team Officia: Jennifer Scott
Scheduling Contact: Jennifer Scott
CASL Ladies Red G
U14 born in 2002
01 Girls Premier
 Primary Team Officia: Tina Parker
Scheduling Contact: Fikile Khali
CASL Ladies Black G
U14 born in 2002
02G Elite East
 Primary Team Officia: Laura Hill
Scheduling Contact: Taylor Brown
CASL Grey
U14 born in 2002
01 Boys First East
 Primary Team Officia: Annette Robbins
Scheduling Contact: Annette Robbins
CASL Red North
U14 born in 2002
01 Boys Premier
 Primary Team Officia: Kathryn Lawson
Scheduling Contact: Kathryn Lawson
CASL SW Red
U14 born in 2002
01 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Jack Stoehr
Scheduling Contact: Jack Stoehr
CASL Silver
U14 born in 2002
01 Boys Second East3
 Primary Team Officia: Colleen Cunningham
Scheduling Contact: Brad Sharpe
CASL Black
U15 born in 2001
00 Boys First East
Primary Team Officia: Sara Perkinson
Scheduling Contact: Buckley Andrews
CASL White
U15 born in 2001
00 Boys First East
 Primary Team Officia: Javier Olarte
Scheduling Contact: David Rodriguez
CASL Grey
U15 born in 2001
00 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Reem Darar
Scheduling Contact: Reem Darar
CASL Silver
U15 born in 2001
00 Boys Second Piedmont
 Primary Team Officia: Matthew Taylor
Scheduling Contact: Matthew Taylor
CASL Red SW
U15 born in 2001
00 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Charles Tezekjian
Scheduling Contact: Charles Tezekjian
CASL Black
U15 born in 2001
01 Boys Premier
 Primary Team Officia: Jenn Cooper
Scheduling Contact: Douglas Prewett
CASL Red South
U15 born in 2001
01 Boys Second East2
 Primary Team Officia: Michael Blanchette
Scheduling Contact: Michael Blanchette
CASL White
U15 born in 2001
01 Boys First East
Primary Team Officia: Kristin Reichardt
Scheduling Contact: Kristin Reichardt
CASL Orange
U15 born in 2001
01 Boys Second East3
Primary Team Officia: Maureen Stockdale
Scheduling Contact: Maureen Stockdale
CASL Red North
U16 born in 2000
00 Boys Premier
 Primary Team Officia: Christian Rossetti
Scheduling Contact: Christian Rossetti
CASL Red South
U16 born in 2000
00 Boys Second East2
Primary Team Officia: Maya Galletta
Scheduling Contact: Maya Galletta
CASL Silver
U16 born in 2000
99 Boys Second East
 Primary Team Officia: Ray Engler jr
Scheduling Contact: Taylor Kyle
CASL Grey
U17 born in 1999
98 Boys First East
 Primary Team Officia: Hugh Lee
Scheduling Contact: Hugh Lee
CASL Silver
U17 born in 1999
98 Boys First East
 Primary Team Officia: Jeanne Waldrop
Scheduling Contact: Jeanne Waldrop
CASL White
U17 born in 1999
98 Boys Premier
 Primary Team Officia: Susan Dubach
Scheduling Contact: Susan Dubach
CASL Black
U17 born in 1999
99 Boys Premier
Primary Team Officia: Rebecca Lightfoot
Scheduling Contact: Mike Pereira
CASL White
U17 born in 1999
99 Boys First East
 Primary Team Officia: Joyce Wady
Scheduling Contact: Jack Willett
CASL Red
U17 born in 1999
99 Boys Premier
 Primary Team Officia: Susan Gates
Scheduling Contact: Susan Gates
CASL Grey
U17 born in 1999
99 Boys First East
 Primary Team Officia: Daniel Crawford
Scheduling Contact: Daniel Crawford
CASL White
U18 born in 1998
97 Boys First East
 Primary Team Officia: Victoria Hofmeister
Scheduling Contact: Michael Pereira
CASL Red
U18 born in 1998
97 Boys Premier
 Primary Team Officia: Ron Gridley
Scheduling Contact: Ron Gridley
CASL Black
U18 born in 1998
98 Boys Premier
 Primary Team Officia: Kimberli Nelson-miller
Scheduling Contact: Kimberli Nelson-miller
CASL Red
U18 born in 1998
98 Boys Premier
 Primary Team Officia: Karen Pleasants
Scheduling Contact: Jason O'Keefe
CASL Black
U19 born in 1997
97 Boys Premier
Primary Team Officia: Kathleen Webster-Jones
Scheduling Contact: Kathleen Webster-Jones


NCCSL 2016 1/23/2016 NC016 S248694