Charlotte Independence (CISC)  
Jeff BilykStaff Access
Charlie DelmarStaff Access
Karl StarkStaff Access
Jason StrangeStaff Access
Emily McMillanStaff Access
Neil RobertsStaff Access
more


TeamContacts 
CISC NORTH LKN BLUE G
11U
Primary Team Officia: Meredith Daly
Scheduling Contact: Stephen Sweeney
olcLink
CISC NORTH LKN FUTURES G
11U
Primary Team Officia: Luke Ray
Scheduling Contact: Kate Hammes
olcLink
CISC NORTH NM BLUE G
11U
Primary Team Officia: Erica Petrucci
Scheduling Contact: Charlie Delmar
olcLink
CISC NORTH NM FUTURES G
11U
Primary Team Officia: Karen Mann
Scheduling Contact: Emily McMillan
olcLink
CISC NORTH NM NAVY G
11U
Primary Team Officia: Melissa Smith-White
Scheduling Contact: Adam Ahrens
olcLink
CISC NORTH NM TAN G
11U
Primary Team Officia: Cynthia Nobers
Scheduling Contact: Katie Gallagher
olcLink
CISC NORTH NM WHITE G
11U
Primary Team Officia: Jess Ryan
Scheduling Contact: Elisabeth Henshaw
olcLink
CISC WEST GC BLUE G
11U
Primary Team Officia: Michael Carter
Scheduling Contact: tatum bourque
olcLink
CISC NORTH LKN BLUE
11U
Primary Team Officia: Melissa Coffey
Scheduling Contact: Kenny Bonilla
olcLink
CISC NORTH LKN NAVY
11U
Primary Team Officia: Casey Ingram
Scheduling Contact: CLEVE PECHUEKONIS
olcLink
CISC NORTH LKN TAN
11U
Primary Team Officia: Bobby Cardelle
Scheduling Contact: Bobby Cardelle
olcLink
CISC NORTH LKN WHITE
11U
Primary Team Officia: Suzi Young
Scheduling Contact: Phil Dobbing
olcLink
CISC NORTH NM BLUE
11U
Primary Team Officia: Amber Cuis
Scheduling Contact: Ty Haddock
olcLink
CISC NORTH NM NAVY
11U
Primary Team Officia: Bradley Jones
Scheduling Contact: Spencer Morton
olcLink
CISC NORTH NM SILVER
11U
Primary Team Officia: Megan OZ
Scheduling Contact: Alfredo Herrera
olcLink
CISC NORTH NM WHITE
11U
Primary Team Officia: heather koster
Scheduling Contact: Sam Kakitsis
olcLink
CISC SOUTH MAT BLUE
11U
Primary Team Officia: Kelly Nelson
Scheduling Contact: Stephen Roe
olcLink
CISC WEST GC BLUE
11U
Primary Team Officia: Aimee Onoszko
Scheduling Contact: Kenneth Jaramillo
olcLink
CISC WEST GC TAN
11U
Primary Team Officia: Jeffrey Gale
Scheduling Contact: Dave Shearer
olcLink
CISC WEST SC BLUE
11U
Primary Team Officia: Ashley Bigham
Scheduling Contact: Randall Brett Bigham
olcLink
CISC BLUE BRONCOS
11U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC N NM FUTURES JR G
11U
Primary Team Officia: Christopher Pustorino
Scheduling Contact: Emily McMillan
olcLink
CISC GOLD BRONCOS
11U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC NORTH NM TAN
11U
Primary Team Officia: Wendy Kimball
Scheduling Contact: Ryan Santee
olcLink
CISC TAN BRONCOS
11U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC EAST CAB BLUE G
12U
Primary Team Officia: Lorie Hobart
Scheduling Contact: Katie Gallagher
olcLink
CISC EAST CAB TAN G
12U
Primary Team Officia: Maggie Hamelin
Scheduling Contact: Juan Sosa
olcLink
CISC NORTH NM NAVY G
12U
Primary Team Officia: Katie Mapel
Scheduling Contact: Patrick Valdez
olcLink
CISC NORTH NM TAN G
12U
Primary Team Officia: Leslie Kessler
Scheduling Contact: Madison Smieja
olcLink
CISC WEST GC BLUE G
12U
Primary Team Officia: Mary Rodenberger
Scheduling Contact: Justin Hauck
olcLink
CISC WEST SC BLUE G
12U
Primary Team Officia: Leslie Porter
Scheduling Contact: Sarah Voglewede
olcLink
CISC BLUE BRONCOS
12U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC EAST CAB BLUE
12U
Primary Team Officia: Jennifer Varney
Scheduling Contact: Pattrik Linthakhan
olcLink
CISC NORTH LKN TAN
12U
Primary Team Officia: Nick Fusco
Scheduling Contact: Nick Fusco
olcLink
CISC NORTH NM BLUE
12U
Primary Team Officia: Catherine Niekro
Scheduling Contact: Ryan Santee
olcLink
CISC NORTH NM NAVY
12U
Primary Team Officia: Ryan Jones
Scheduling Contact: Spencer Morton
olcLink
CISC NORTH NM WHITE
12U
Primary Team Officia: Melody Mcclanahan
Scheduling Contact: Patrick Valdez
olcLink
CISC SOUTH MAT BLUE
12U
Primary Team Officia: Paula Becker
Scheduling Contact: Stephen Roe
olcLink
CISC TAN BRONCOS
12U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC WEST GC BLUE
12U
Primary Team Officia: Amy Spencer
Scheduling Contact: Jonathan Kelly
olcLink
CISC WEST GC TAN
12U
Primary Team Officia: Veronica Bryant
Scheduling Contact: Darius Neerings
olcLink
CISC WEST SC BLUE
12U
Primary Team Officia: jessica Turton
Scheduling Contact: Matt Cunningham
olcLink
CISC NORTH LKN BLUE
12U
Primary Team Officia: Joshua Ziebell
Scheduling Contact: Kenny Bonilla
olcLink
CISC NORTH NM TAN
12U
Primary Team Officia: Nikki Radford
Scheduling Contact: Muchonka Masiyiwa
olcLink
CISC EAST CAB BLUE G
13U
Primary Team Officia: Christi West
Scheduling Contact: Gregory Allen
olcLink
CISC NORTH LKN BLUE G
13U
Primary Team Officia: Bobby Cardelle
Scheduling Contact: Bobby Cardelle
olcLink
CISC NORTH LKN TAN G
13U
Primary Team Officia: Eric Kerley
Scheduling Contact: Eric Kerley
olcLink
CISC NORTH NM FUTURES G
13U
Primary Team Officia: Christy Condon
Scheduling Contact: Adam Denton
olcLink
CISC NORTH NM TAN G
13U
Primary Team Officia: Courtney Clark
Scheduling Contact: Michael Johnson
olcLink
CISC SOUTH MAT BLUE G
13U
Primary Team Officia: Ryann Bartmann
Scheduling Contact: Luis Echeverry
olcLink
CISC WEST GC BLUE G
13U
Primary Team Officia: Monica Justice
Scheduling Contact: Richard Lewandowski
olcLink
CISC NORTH G
13U
Primary Team Officia: Kate Hammes
Scheduling Contact: Kate Hammes
olcLink
CISC NORTH NM WHITE G
13U
Primary Team Officia: April Zuiderveen
Scheduling Contact: Cory Munro
olcLink
CISC EAST CAB BLUE
13U
Primary Team Officia: Darcy Bromley
Scheduling Contact: James McCulloch
olcLink
CISC NORTH LKN BLUE
13U
Primary Team Officia: patty maholtz
Scheduling Contact: Nick Brown
olcLink
CISC NORTH NM BLUE
13U
Primary Team Officia: Brian Kurlander
Scheduling Contact: David Crutchfield
olcLink
CISC SOUTH MAT BLUE
13U
Primary Team Officia: Marc Sinacori
Scheduling Contact: Martinez Carlos
olcLink
CISC SOUTH MAT TAN
13U
Primary Team Officia: Annie Lewsader
Scheduling Contact: Theo Dipom
olcLink
CISC WEST GC BLUE
13U
Primary Team Officia: Diane Falls
Scheduling Contact: Adam Cunningham
olcLink
CISC NORTH NM TAN
13U
Primary Team Officia: Christian McArthur
Scheduling Contact: Christian McArthur
olcLink
CISC EAST CAB BLUE G
14U
Primary Team Officia: Christi West
Scheduling Contact: WALTER ORTIZ
olcLink
CISC NORTH NM BLUE G
14U
Primary Team Officia: Robert Coughlin
Scheduling Contact: Michael Johnson
olcLink
CISC NORTH LKN BLUE G
14U
Primary Team Officia: Meghan Gill
Scheduling Contact: Meghan Gill
olcLink
CISC NORTH NM NAVY G
14U
Primary Team Officia: Shonta Sawyer
Scheduling Contact: Adam Ahrens
olcLink
CISC NORTH NM TAN G
14U
Primary Team Officia: Stephanie Nixdorf
Scheduling Contact: Rhem Stubbs
olcLink
CISC SOUTH MAT BLUE G
14U
Primary Team Officia: Helen Colquitt
Scheduling Contact: Michelle Pullen
olcLink
CISC WEST GC BLUE G
14U
Primary Team Officia: Terra Maitra
Scheduling Contact: Neil Orridge
olcLink
CISC WEST GC TAN G
14U
Primary Team Officia: Cindy Chilco
Scheduling Contact: Hannah Siders
olcLink
CISC NORTH G
14U
Primary Team Officia: Jimena Rojas
Scheduling Contact: Jimena Rojas
olcLink
CISC BLUE BRONCOS
14U
Primary Team Officia: Napolean Carachure
Scheduling Contact: Napolean Carachure
olcLink
CISC EAST CAB BLUE
14U
Primary Team Officia: Cade Schell
Scheduling Contact: Colin Gibson
olcLink
CISC NORTH LKN BLUE
14U
Primary Team Officia: Jennifer Noelle
Scheduling Contact: Fil Wilkinson
olcLink
CISC NORTH NM BLUE
14U
Primary Team Officia: Euline Matthews
Scheduling Contact: Christian McArthur
olcLink
CISC NORTH NM NAVY
14U
Primary Team Officia: Leslie Peters
Scheduling Contact: Wesley Holifield
olcLink
CISC NORTH NM TAN
14U
Primary Team Officia: Michelle May
Scheduling Contact: Muchonka Masiyiwa
olcLink
CISC NORTH NM WHITE
14U
Primary Team Officia: Steve Haemmerle
Scheduling Contact: Steven Morgan
olcLink
CISC SOUTH MAT BLUE
14U
Primary Team Officia: Carrie Jensen
Scheduling Contact: Martinez Carlos
olcLink
CISC WEST GC BLUE
14U
Primary Team Officia: Romano Paul
Scheduling Contact: Romano Paul
olcLink
CISC NORTH LKN TAN
15U
Primary Team Officia: Sharon Campbell
Scheduling Contact: Barry Slagle
olcLink
CISC NORTH NM TAN
15U
Primary Team Officia: Rocky pavkov
Scheduling Contact: Muchonka Masiyiwa
olcLink
CISC North Lkn Blue
15U
Primary Team Officia: Kevin Zimmer
Scheduling Contact: Nick Fusco
olcLink
CISC North
15U
Primary Team Officia: Barry Slagle
Scheduling Contact: Barry Slagle
olcLink
CISC East Cab Blue
15U
Primary Team Officia: Kimberly Gordick
Scheduling Contact: Jacob Ortega
olcLink
CISC North NM Blue
15U
Primary Team Officia: Mark Eberhardt
Scheduling Contact: David Crutchfield
olcLink
CISC South Mat Blue
15U
Primary Team Officia: Kristen Shaver
Scheduling Contact: Stephen Roe
olcLink
CISC West GC Blue
15U
Primary Team Officia: Efrain Tirado
Scheduling Contact: Efrain Tirado
olcLink
CISC West SC Blue
15U
Primary Team Officia: David Nero
Scheduling Contact: Romano Paul
olcLink
CISC Blue Broncos
15U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC North NM Tan
16U
Primary Team Officia: Kathryn Burdick
Scheduling Contact: Jackson Carneiro
olcLink
CISC North NM Blue
16U
Primary Team Officia: Gina Wells
Scheduling Contact: Karl Stark
olcLink
CISC North Lkn Blue
16U
Primary Team Officia: Janet Deffenbaugh
Scheduling Contact: Jacob Landry
olcLink
CISC North II
16U
Primary Team Officia: Stephen Chocanos
Scheduling Contact: Stephen Chocanos
olcLink
CISC South Mat Blue
16U
Primary Team Officia: Steve Saltzman
Scheduling Contact: Theophile Dipom
olcLink
CISC West GC Tan
16U
Primary Team Officia: Darius Neerings
Scheduling Contact: Darius Neerings
olcLink
CISC West GC Blue
16U
Primary Team Officia: Brian Zagorski
Scheduling Contact: Efrain Tirado
olcLink
CISC West SC Blue
16U
Primary Team Officia: Jenifer Russell
Scheduling Contact: Romano Paul
olcLink
CISC BLUE BRONCOS
16U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC NORTH
16U
Primary Team Officia: Scott Flowers
Scheduling Contact: Scott Flowers
olcLink
CISC NORTH NM NAVY
16U
Primary Team Officia: Larry Watson
Scheduling Contact: Rhem Stubbs
olcLink
CISC North NM Blue
17U
Primary Team Officia: Vicki Verastegui
Scheduling Contact: Rupert De Los Reyes
olcLink
CISC South Mat Blue
17U
Primary Team Officia: Amy Plummer
Scheduling Contact: Carlos Martinez
olcLink
CISC North NM Tan
17U
Primary Team Officia: Kirk Angel
Scheduling Contact: Ryan Santee
olcLink
CISC North
17U
Primary Team Officia: Rupert DE Los Reyes
Scheduling Contact: Rupert DE Los Reyes
olcLink
CISC South Mat Tan
17U
Primary Team Officia: Jessica Kasimov
Scheduling Contact: Theo Dipom
olcLink
CISC North Lkn Blue
17U
Primary Team Officia: Scot Mann
Scheduling Contact: Jacob Landry
olcLink
CISC West GC Tan
17U
Primary Team Officia: Yvonne Holland
Scheduling Contact: Dave Shearer
olcLink
CISC West GC Blue
17U
Primary Team Officia: Lonnie Bond
Scheduling Contact: Jason Shiflet
olcLink
CISC North NM Blue
18U
Primary Team Officia: Tracey Liberacki
Scheduling Contact: David Crutchfield
olcLink
CISC North NM Tan
18U
Primary Team Officia: Melody Mcclanahan
Scheduling Contact: George Margiotis
olcLink
CISC North
18U
Primary Team Officia: Stephen Chocanos
Scheduling Contact: Stephen Chocanos
olcLink
CISC Blue Broncos
18U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Napoleon Carachure
olcLink
CISC West GC Blue
18U
Primary Team Officia: Beth Hoover
Scheduling Contact: Johnny Hoover
olcLink
CISC TAN BRONCOS
18U
Primary Team Officia: Scott Wagner
Scheduling Contact: Scott Wagner
olcLink
CISC North Lkn Blue
19U
Primary Team Officia: Cheryl Piazza
Scheduling Contact: Nick Fusco
olcLink


NCCSL 2020 1/25/2020 NC020 classic@ncsoccer.org S580546 images/checkin.png Accepted
© 2019 SincSports   |   Privacy Policy